02-6516727

צרו אתנו קשר

איזה ילדים צריכים טיפול בריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק הוא שם כולל למקצוע שנועד לשפר בקרב ילדים מיומנויות שונות. בעזרת ריפוי בעיסוק ניתן לעזור לילדים להתגבר על קשיים שונים שאתם הם מתמודדים במהלך היומיום. ריפוי עיסוק יכול לתת מענה נרחב, ובמקרים רבים הוא המפתח לשינוי בקרב ילדים. כאן תקבלו מידע התחומים שבהם ריפוי בעיסוק יוכל לעזור לילד שלכם להתגבר על הקשיים.

אם יש לכן ילדים, בוודאי שמעתם את המושג ריפוי בעיסוק. לעיתים, הורים עלולים להילחץ כאשר הם שומעים את המושג הזה ביחס לילד שלהם. אבל אתם, יכולים להיות רגועים. לפניכם סקירה קצרה שתעזור לכם להבין מהו ריפוי בעיסוק ומדוע אם הילדים שלכם זקוקים אליו, אתם יכולים להיות רגועים.

מהו ריפוי בעיסוק?

בקרב ילדים ריפוי בעיסוק נועד לסייע לקנות יכולות שאותם הם מתקשים להשיג עקב קשיים שונים בהתפתחות. מכון מאודי מגיש לכם את כל המידע שאתם צריכים כדי להכיר את התחומים שבהם הריפוי בעיסוק יכול לעזור לילדים שלכם. אם אתם זקוקים לריפוי בעיסוק בירושלים, אין לכם מה להתלבט, פנו למכון מאודי ותקבלו את המענה הטוב ביותר.

במה ריפוי בעיסוק יכול לסייע?

ריפוי בעיסוק נועד עבור ילדים שחווים קשיים באחד המישורים הללו:

  • קשיים מוטוריים

 פיתוח יכולות מוטוריות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בהתפתחות של הילד. החזקה של כלי כתיבה ומשחק והתמודדות נכונה במרחב הן יכולות חשובות. ריפוי בעיסוק מסייע לילדים שמתקשים ברכישה של מיומנויות מוטוריות בסיסיות.

  • קשיים רגשיים

 לעיתים בשלב שבו הילד נמצא במסגרת חברתית הוא חווה קשיים שונים שמשפיעים עליו באופן שלילי. השהות בחברה היא מציאות חדשה עבור הילד והיא עלולה להפגיש אותו עם קשיים רגשיים שונים. הריפוי בעיסוק נועד לאפשר לילד להשתלב בחברה בצורה האפקטיבית ביותר עבור התפתחותו.

  •  קשיים קוגניטיביים

היכולות הקוגניטיביות מאפשרות לילדים להתמודד טוב יותר עם העולם שהם מגלים אט אט. יכולות למידה, תפיסת מציאות ופתרון של בעיות שונות הן קריטיות עבור הקשר של הילד עם העולם. ילדים שיכולותיהם הקוגניטיביות לא מתפתחות באופן המקובל יכולים לפנות לריפוי בעיסוק שיעזור להם להשיג את היכולות שהם זקוקים להן.

לסיכום

מקצוע הריפוי בעיסוק בקרב ילדים נועד לעזור להם לקנות מיומנויות חשובות להמשך חייהם. ריפוי בעיסוק מסייע במישור הקוגניטיבי, המוטורי וכמובן בהיבט הרגשי. ריפוי בעיסוק הוא מקצוע לכל דבר והוא עושה שימוש בשיטות מדעיות שמגיעות ממגוון שדות. לכל שאלה שיש לכם אתם יכולים לפנות למכון מאודי, ואנחנו כבר נדאג לכל מה שאתם צריכים.

מאמרים נוספים:

טיפול CBT עם כלב

אנו מאמינים שקיים קשר הדוק בין  המחשבה, הרגש וההתנהגות שלנו. הנחת יסוד המנחה את הטיפול היא כי פרוש הניתן על ידינו לאירוע מסוים קובע כיצד

קרא עוד »

מה עושים באבחון פסיכודידקטי

הורים יקרים, לפניכם אינפורמציה בסיסית לגבי המטרה ואופן הביצוע של אבחון פסיכולוגי. מטרת המסמך להעניק תמונה ראשונית ובהירה ולכן לעיתים כמה מהעניינים מוסברים באופן פשטני

קרא עוד »

צרו אתנו קשר:

דילוג לתוכן