02-6516727

צרו אתנו קשר

מה זה מבחן מוקסו ולמי הוא מיועד

הילד שלכם מתקשה להתרכז בשיעורים ובביצוע פעולות המצריכות ריכוז? אולי אתם בעצמכם מתקשים ללמוד זמן רב רצוף בשיעור באוניברסיטה, או להתרכז לאורך זמן בעבודה? יתכן וקשיים אלו נובעים מהפרעות קשב וריכוז. הפרעות קשב וריכוז אינן חדשות לנו, אך אם בעבר תהליך האבחון היה מורכב ויקר כיום קיים הליך מהיר ונוח הרבה יותר משהיה בעבר. הכירו את אבחון מוקסו בירושלים המאבחן הפרעות קשב וריכוז.

 

אבחון מוקסו – מה זה?

אבחון / מבחן / מבדק מוקסו (MOXO) הוא אבחון חדש יחסית ומשמש ככלי עזר מקצועי בעל דיוק גבוה לאבחון הפרעות קשב וריכוז. אבחון זה פותח בישראל על ידי חוקרים המתמחים בהפרעות קשב וריכוז, וכולל שימוש באמצעים ממוחשבים להערכה. האבחון למעשה מדמה את הסביבה הטבעית של המאובחן תוך שילוב אלמנטים וויזואליים וקוליים ומספק תוך זמן מהיר תוצאות מדויקות.

 

מה ההבדל בין אבחון מוקסו לאבחון פסיכודידקטי?

אבחון פסיכודידקטי נעשה במקרה של חשד ללקויות למידה, כאשר לרוב המטרה היא לקבל התאמות והקלות בלימודים בבית הספר. אבחון זה בודק חשד ללקויות למידה, שיכולות להיות הפרעות קשב וריכוז אך גם לקויות אחרות: קשיים בסדר וארגון, קשיים לסיים מטלות, קשיים לבצע משימות, חוסר שקט וכדומה. לאחר אבחון פסיכודידקטי, במידה ויש חשד ללקות למידה מקבלים הפנייה לנוירולוג או פסיכיאטר כדי לאשש את החשד.

לעומת זאת אבחון מוקסו בודק אם קיימת הפרעת קשת וריכוז אצל המאובחן. התוצאות הן חד משמעיות יותר מאשר באבחון פסיכודידקטי, ואינן מתמצות בחשדות. כמו כן, קיימים הבדלים מבחינת ההתייחסות הרגשית: אבחון פסיכודידקטי בודק היבטים רגשיים בנוסף להיבטים הקוגניטיביים בעוד מבחן מוקסו משלים את התמונה לאבחון הפסיכיאטרי או הנוירולוגי.

 

המבחן האמין ביותר לאבחון בעיות קשב וריכוז

מבין האבחונים המוכרים לבעיות קשב וריכוז, נחשב מבחן מוקסו לאבחון האמין ביותר וזאת בשל מספר סיבות:

  • מבחן מוקסו בודק גם את רכיב התזמון בהפרעות קשב וריכוז
  • מבחן מוקסו מדמה תנאים אמיתיים, וכולל אמצעי לחץ מדומה ומסיחי דעת חזותיים ושמיעתיים.

הדיוק של מבחן מוקסו עומד על כ-90 אחוז, משמעותית יותר ממבחנים אחרים. כך למשל מבחני טובה ו-BRC הינם בעלי דיוק של 80 אחוז בלבד.

 

יתרונות מבחן מוקסו

לאור הנאמר ניתן לסכם את יתרונותיו של מבחן מוקסו במספר נקודות:

  1. אבחון מדויק של רכיבי ADHD

בניגוד למבחנים אחרים, מבחן מוקסו לא מאבחן רק חשד להפרעת קשב וריכוז או בודק אם לנבדק יש או אין ADHD, אלא מאבחן את כל אחד מרכיבי הפרעת הקשב והריכוז: רכיב הקשב, ההיפראקטיביות והאימפולסיביות.

  1. מאפשר בניית פרופיל אישי לנבדק

מבחן מוקסו מאפשר בנייה של מן "פרופיל אישי" לכל נבדק, מה שמאפשר להתאים לו טיפול מדויק ככל האפשר, ולפיכך אפקטיבי יותר. זה נותן מענה חשוב מעבר לאבחון עצמו: מבחנים מפותחים פחות ומדויקים פחות לא מספקים רמת אבחון שכזו, ולפעמים הטיפול שנרשם לאחר האבחון לא מתאים במדויק לצרכיו של המטופל.

  1. שילוב פרמטרים מסיחי דעת

חידוש גדול של מבחן מוקסו הוא יצירת סביבה המדמה את המציאות באופן המדויק ביותר שניתן. לכן כולל המבחן שילוב של הסחות דעת חזויות ושמיעתיות, וכך הוא מדמה בצורה מדויקת ככל האפשר את סביבת החיים של המטופל. רכיבים אלו מאפשרים לאבחן מהו מוקד הפרעת הקשב והריכוז וכתוצאה מכך ניתן להתאים למטופל באופן אישי את תכנית ומסגרת הטיפול.

  1. מאפשר בחינת שינויים לאורך זמן

מבחן מוקסו מאפשר לבחון שינויים בביצועי המטופל ובהפרעה לאורך זמן, מה שהופך אותו לאחד המבחנים הרלוונטיים ביותר בתחום זה.

  1. קבלת תוצאות באופן מהיר

מבחן מוקסו מאפשר לקבל את תוצאות האבחון באופן מהיר, כאשר תוצאות אלו כוללות ארבעה רכיבים: קשב, תזמון, אימפולסיביות והיפראקטיביות. המבחן מאבחן במדויק את רמת ההפרעה בכל אחד מהרכיבים הללו, מה שמאפשר להתאים באופן מדויק את הטיפול המתאים.

 

אבחון מוקסו בירושלים

חושדים שאתם או הילדים שלכם סובלים מהפרעות קשב וריכוז? אין סיבה שתסבלו: הירשמו למכון אבחון מוקסו בירושלים שיבדוק אם קיימת הפרעה ויתאים לכם טיפו

מאמרים נוספים:

טיפול CBT עם כלב

אנו מאמינים שקיים קשר הדוק בין  המחשבה, הרגש וההתנהגות שלנו. הנחת יסוד המנחה את הטיפול היא כי פרוש הניתן על ידינו לאירוע מסוים קובע כיצד

קרא עוד »

מה עושים באבחון פסיכודידקטי

הורים יקרים, לפניכם אינפורמציה בסיסית לגבי המטרה ואופן הביצוע של אבחון פסיכולוגי. מטרת המסמך להעניק תמונה ראשונית ובהירה ולכן לעיתים כמה מהעניינים מוסברים באופן פשטני

קרא עוד »

צרו אתנו קשר:

דילוג לתוכן