02-6516727

צרו אתנו קשר

3 סוגים לטיפול בהבעה ויצירה

טיפול בהבעה ויצירה

טיפול בהבעה ויצירה הוא שיטה בעולם הטיפול שעושה שימוש בכלים חווייתיים כדי לאפשר למטופל להתמודד עם הקשיים שלו בצורה מעט שונה. הטיפול עוזר למטופל להתגבר על קשיים רגשיים שונים ולשפר את היכולות ההתנהגותיות והחברתיות שלו. בעזרת השיטות השונות של הטיפול ניתן להגיע להישגים לא מבוטלים, וכל זה בצורה חווייתית ומהנה.  

טיפול בהבעה ויצירה היא שיטה שעושה שימוש באמצעים שונים כדי להצליח ולגשת לעולמם של הילדים. בעולם הטיפול של ילדים ישנו קושי מובנה, שכן ישנו קושי מסוים לגשת אל הילדים ולהצליח לעזור להם. העולם הרגשי של ילדים לעיתים נראה לנו כסגור מידי, ובתור מטפלים הגישה אליו נראית מעט קשה עבורנו.

מה המיוחד בטיפול בהבעה ויצירה?

טיפול בהבעה ויצירה מאפשר לנו גישה אל הילדים ממקום שבו הם מרגישים בעמדה נוחה ופתוחה.  הטיפול נעשה על ידי מטפלים מקצועיים שיודעים כיצד לנתח את הרגשות של הילד לפי ההבעות והיצירות שלו.

מכון מאודי מציע לכן מגוון טיפולים שעושים שימוש בהבעה ויצירה שיוכלו לעזור לילדים שלכם להתגבר על כל קושי. לפניכם סקירה קצרה על מספר דרכי טיפול באמצעות הבעה ויצירה, שיוכלו לתת לכם טעימה קטנה מהעולם הזה.

  1. טיפול באומנות

בטיפול באומנות נעשה שימוש באמצעיים אומנותיים לא מילוליים כדי לאפשר למטופל להביע את רגשותיו ומחשבותיו. האומנות מאפשרת לטפל להבין באופן עמוק את עולמו של הילד ולזהות את הקשיים השונים שעמם הוא מתמודד. מצוקות שונות שהילד מסתיר יוכלו להיחשף בעזרת הטיפול באומנות. השיטה עושה שימוש בכלים מגוונים לרבות ציור, צילום, כתיבה, מוזיקה ועוד.

  1. טיפול בתנועה

ההנחה הבסיסית של התורות השונות לטיפול בתנועה בנויה על הקשר ההדוק שקיים בין הגוף והנפש. דרך הביטוי של המטופל במהלך הטיפול היא התנועות שלו. הטיפול בתנועה עושה שימוש בתנועות שונות לרבות מחול וריקוד כדי לגרום למטופל להביע תנועות שונות. המטפל מסיק על פי התנועות השונות את הצרכים של המטופל ויכול לתת לו את המענה הנדרש.

  1. פלייתרפי

פלייתרפי או כפי שהוא מוכר יותר טיפול במשחק, נועד גם הוא להצליח להוות גשר מעל החסמים הטבעיים שיש לילדים כדי להגיע אל הרגשות הפנימיים שלהם. משחק הוא עולם שבו הילד אמור לבטא את היצירתיות שלו והוא חווה אותו בצורה ידידותית. בעולם של המשחק הילד מרגיש בן בית מה שמאפשר לטפל לגשת אל עולמו הפנימי של הילד בצורה קלה הרבה יותר.

לסיכום

טיפול בהבעה ויצירה נועד לאפשר לילדים להיות מטופלים מתוך עמדה שהם ירגישו בה בנוח ויוכלו לבטא את עצמם בצורה חופשית. ההבעה והיצירה מאפשרות לטפל בילד במרחבים שנוחים לו, מבלי שהוא מרגיש שהוא עובר הליך טיפולי, מה שיכול היה לגרום לו להיות מסוגר ולהקשות על הטיפול. השיטות השונות מעניקות לילדים מרחב מוגן, ולכם, גישה הרבה יותר נוחה לעולם שלהם.

מאמרים נוספים:

טיפול CBT עם כלב

אנו מאמינים שקיים קשר הדוק בין  המחשבה, הרגש וההתנהגות שלנו. הנחת יסוד המנחה את הטיפול היא כי פרוש הניתן על ידינו לאירוע מסוים קובע כיצד

קרא עוד »

מה עושים באבחון פסיכודידקטי

הורים יקרים, לפניכם אינפורמציה בסיסית לגבי המטרה ואופן הביצוע של אבחון פסיכולוגי. מטרת המסמך להעניק תמונה ראשונית ובהירה ולכן לעיתים כמה מהעניינים מוסברים באופן פשטני

קרא עוד »

צרו אתנו קשר:

דילוג לתוכן