02-6516727

צרו אתנו קשר

5 דברים שצריך לדעת על קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת

אם אתם מופנים לטיפול אצל קלינאית תקשורת, אתם חייבים להבין את החשיבות הרבה שיש לה ביחס להתפתחות של הילד. קלינאית תקשורת טובה תעזור לילד שלכם להתגבר על הקשיים ולהצליח לפתח את המיומנויות הנדרשות לו כדי לעמוד באתגרים המצפים שלו בהמשך הדרך.

התחום של קלינאות תקשורת מכיל כמה שדות, והוא נועד לאפשר לילדים שלכם את ההתפתחות התקינה. אם אתם לא מכירים את התחום, הנה 5 דברים שכדאי שתדעו על קלינאית תקשורת.

מהי קלינאית תקשורת?

קלינאות תקשורת היא מקצוע שקשור לעולם הרפואה ונועד לעזור באבחון וטיפול של בעיות תקשורת, לרבות בעיות בדיבור, הבנה או קשיים שונים בקריאה וכתיבה. אם אתם זקוקים לקלינאית תקשורת בירושלים, מכון מאודי עומד לרשותכם, וישמח להעניק לכם כל עזרה.

  • איך יודעים האם לפנות לקלינאית תקשורת?

המקרה הרווח ביותר אצל ילדים שמצריך פנייה לקלינאית תקשורת הוא כאשר הילד מפגין לקות בדיבור. אם אתם מקבלים תגובות מהסביבה שמתייחסות לקשיים בהבנה של הדיבור אצל הילד, ייתכן ואתם זקוקים לקלינאית תקשורת. חושב לציין שישנם צלילים מסוימים שאם הילד לא משמיע אותם בתחילת שלב הדיבור זה לא אומר שיש בעיה, אבל חשוב תמיד להיות עם יד על הדופק.

  • איך לבחור קלינאית תקשורת?

כיום מקצוע קלינאות התקשורת התפתח מאוד והוא עוסק במגוון יחסית רחב של תחומים. אם הילד שלכם עבר אבחון והוא זקוק לקלינאות תקשורת, פנו לקלינאית שתחום ההתמחות שלה הוא הצורך הבסיסי של הילד. לכל קלינאית תקשורת יש תחום שבו היא מתמחה, ועליכם רק לראות מי תוכל לתת לכם את המענה הטוב ביותר.

  • כמה זמן אורך הטיפול אצל קלינאית תקשורת?

כל בעיה דורשת כמובן זמן משל עצמה עד שניתן להתגבר עליה באופן מלא. ככלל, הטיפול אצל קלינאית תקשורת נערך בין פעם לפעמיים בשבוע עד שמשיגים את התוצאה הרצויה. ישנה חשיבות לשמירה על רצף הטיפולים כדי להשיג את התוצאות בצורה הטובה ביותר.

  • כמה עולה טיפול אצל קלינאית תקשורת?

המחיר למפגש אצל קלינאית תקשורת נע בין 130 ל200 שקלים עבור מפגש אחד. עם זאת, לעיתים ניתן לקבל טיפולים בעלות מוזלת דרך בתי הספר או בצורה של החזר מקופות חולים. בררו אצל קלינאית התקשורת האם אתם יכולים לקבל סיוע בהשתתפות בטיפולים.

לסיכום

קלינאית תקשורת יכולה לעזור לילד שלכם להתגבר על הקשיים שלו בצורה נעימה וידידותית. בחרו קלינאית תקשורת מנוסה שתוכל להוביל את הילד בבטחה לצלוח את האתגרים שעומדים לפניו.

מאמרים נוספים:

טיפול CBT עם כלב

אנו מאמינים שקיים קשר הדוק בין  המחשבה, הרגש וההתנהגות שלנו. הנחת יסוד המנחה את הטיפול היא כי פרוש הניתן על ידינו לאירוע מסוים קובע כיצד

קרא עוד »

מה עושים באבחון פסיכודידקטי

הורים יקרים, לפניכם אינפורמציה בסיסית לגבי המטרה ואופן הביצוע של אבחון פסיכולוגי. מטרת המסמך להעניק תמונה ראשונית ובהירה ולכן לעיתים כמה מהעניינים מוסברים באופן פשטני

קרא עוד »

צרו אתנו קשר:

דילוג לתוכן